Odė Lego konstruktoriui

LEGO

„Lego“ – bene geriausiai žinomas žaislų gamintojas pasaulyje. Jo istorija prasidėjo prieš daugiau nei 80 metų Danijoje. 1932 metais Ole Kirk Christiansen savo dailidės dirbtuvėse pradėjo gaminti medines kaladėles, o jau po poros metų, kūrėjas savo įmonę pavadino „Lego“. Pavadinimas kilo iš daniškos frazės „leg godt“, kuri reiškia „žaisti gerai“, o žodį „Lego“, versdami iš lotynų kalbos gauname „rinkti, kolekcionuoti“ – taip pat puikiai atspindintį bendrovės koncepciją. Šiandien „Lego“ įmonę, išlaikydama giliausias tradicijas, vis dar valdo Christiansen šeima.

„Lego“ filosofija atskleidžia jų požiūrį į vaikų vystymąsi per žaidimą. Būtent tai ir yra pagrindinis idėjinis šaltinis, nepamirštamas kuriant ir naujas „Lego“ kolekcijas. Ilgametis įmonės šūkis „tik geriausia yra pakankamai gerai“ – ne tušti žodžiai, bet nuolatinis pažadas, kuris metai iš metų yra tęsiamas. Visi „Lego“ gaminiai yra atidžiai išbandomi, ir tik atitikę griežtus kokybės ir saugumo kriterijus, patenka į prekybą.

Kiekviena „Lego“ kaladėlė – vienos didelės sistemos dalis. Pirmojo leidimo plastikinio „Lego“ konstruktoriaus detalės vis dar gali būti sujungtos su dabartinio „Lego“ konstruktoriaus detalėmis – kitaip tariant, jei jūsų seneliai turėjo „Lego“, jis vis dar puikiai papildys naujuosius rinkinius.

Nors „Lego“ konstruktoriaus dėliojimo kombinacijų skaičių riboja nebent vaizduotė, konstruktoriaus kūrėjai prekystalius nuolat papildo naujomis kolekcijomis. Kiekviena jų skatina ir sufleruoja vis naujas „Lego“ žaidimo taisykles. Pavyzdžiui, kurdami „Lego Friends“ kolekciją, kuri pasaulį išvydo 2012 metais, sumanytojai orientavosi į mergaites. Konstruktoriaus rinkinyje atsirado naujos figūrėlės. Detalesnės ir šiek tiek didesnės nei įprastos „Lego“ figūrėlės, šios primena miniatiūrines lėlytes. „Lego Friends“ kolekcija sukurta pakeisti nuo 1994 metų gamintą, taip pat į mergaites orientuotą, „Lego Belville“ kolekciją. Abu rinkiniai modeliuoja gyvenimą miestelyje, kuriame puoselėjama tikra mergaitiška draugystė. Veterinarijos klinika, plaukimo baseinas, dizaino studija ir išradėjų kampelis tik dalis to, ką galima pastatyti iš kolekcijos detalių. „Lego Friends“ istorija vystosi ties kasdieniu penkių mergaičių gyvenimu. Kiekvienas personažas turi savo pomėgius ir asmenybę.

Nuo 1958 m., kai ir buvo pradėtos gaminti plastikinės kaladėlės, pasaulį išvydo daugiau nei 400 mlrd. „Lego" detalių. Jei visos „Lego“ pagamintos figūrėlės būtų tikri žmonės, jie užimtų didžiausią Žemės populiacijos dalį. Dvi „Lego“ detalės gali būti sujungtos 24 skirtingais būdais, o trys - net 1060 būdais. Daugiausiai „Lego“ parduodama Vokietijoje. Čia populiariausi rinkiniai yra „Lego TECHNIC“ ir „Lego CITY“. Tuo tarpu JAV favoritai – „Lego BIONICLE“ ir „Lego Star Wars“. 2014 metais pasirodęs pirmasis „Lego“ filmas „The Lego Movie“ sulaukė neįtikėtinos sėkmės, o 2017 metais kino sales pasiekęs „The Lego Batman Movie“ pagerino „tikrojo“ „Batman“ filmo – „Batman vs. Superman: Dawn of Justice“ rezultatus.

Bendrovės darbuotojai keliauja po visą pasaulį ir bendrauja su vaikais bei jų šeimomis, stebi kasdienį jų gyvenimą. Jų tyrimas apima stebėjimą, kaip žaidžia vaikai, būdami vieni, ar kartu su kitais vaikais, kaip tarpusavyje bendrauja artimieji, ir kodėl kai kurie žaislai išlieka favoritais, kai kiti atsiduria žaislų dėžės dugne. „Lego" įmonės ilgaamžiškumas ir sėkmė – nuolatinio judėjimo į priekį rezultatas. Įtraukiama į sąrašus su sėkmingiausiomis pasaulio įmonėmis, „Lego” didina kartelę ir žada stebinti toliau.

Didelį „Lego" produktų pasirinkimą galima rasti internete, pavyzdžiui, el. parduotuvėje pigu.lt šio prekės ženklo žaislams dažnai suteikiamos nuolaidos ir vyksta įvairios akcijos.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.