Spuogai vargina ne tik paauglius, bet ir vyresnio amžiaus žmones. Kartais atrodo, kad priemonės nuo spuogų visiškai nepadeda pasiekti pageidaujamo rezultato, tačiau neretai užmirštama, kad svarbu ne vien tik tai, kokios priemonės yra naudojamos: taip pat būtina laikytis ir tam tikrų esminių taisyklių. Taigi, kaip prižiūrėti spuoguotą odą, ir kokius ritualus vertėtų įtraukti į priežiūros rutiną?
Rinkitės tinkamą makiažo pagrindą
Jei naudojate dekoratyvinės kosmetikos priemones, pirmiausia svarbu pasirūpinti, kad makiažo pagrindas būtų tinkamas spuoguotai odai. Dermatologai teigia, kad makiažo pagrindo naudojimas tikrai nėra prasta mintis, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jis nepadės visiškai užmaskuoti spuogų. Ši kosmetikos priemonė turėtų būti ganėtinai lengvos konsistencijos ir nekemšanti porų: puikiu pasirinkimu gali būti makiažo pagrindas, kurio sudėtis yra praturtinta moliu ar arbatmedžio aliejumi. Tokia kosmetikos priemonė atliks dvejopą funkciją: ji ne tik pagražins odą, bet taip pat padės efektyviau kovoti su spuogais.
Porų atvėrimas
Spuoguotos odos priežiūros rutina turi būti pradedama nuo šilto vandens, kuris padeda atverti poras. Atvėrus poras galima kur kas paprasčiau išvalyti inkštirus ir porose susikaupusius nešvarumus, todėl prieš naudojant priemones nuo spuogų vertėtų kruopščiai nuplauti odą šiltu vandeniu. Taip pat gali pagelbėti ir odos garinimas: į dubenį įpilkite karšto vandens, įlašinkite porą lašų eterinio arbatmedžio aliejaus, apvyniokite galvą rankšluosčiu, ir keletą minučių palaikykite veidą virš garų.
Pasirinkite tinkamas odos priežiūros priemones
Geriausias odos priežiūros priemones atrasite tada, jei apsilankysite pas dermatologą. Specialistai visada gali parinkti tinkamiausius odos priežiūros produktus, o prireikus taip pat gali paskirti ir tam tikrus tyrimus, kurie padeda nustatyti spuogų atsiradimo priežastis (kartais tai yra susiję su vidaus organų veiklos sutrikimais). Jei vizito pas dermatologą vis dar laukiate, tačiau kovoti su spuogais reikia jau dabar, atsižvelkite į tai, ar odos priežiūros priemonės yra pritaikytos būtent spuoguotai odai.
Dažniau keiskite pagalvės užvalkalą
Ant pagalvės užvalkalo susidaro palanki terpė bakterijų dauginimuisi, o tai gali paskatinti naujų spuogų atsiradimą. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasirūpinti dažnesniu pagalvės užvalkalo skalbimu. Ta pati taisyklė galioja ir veido rankšluosčiui!
Išbandykite naktinę kaukę
Sveikai odai yra svarbus kokybiškas miegas, nes jo metu yra skatinamas odos ląstelių atsinaujinimas. Būtina pasirūpinti, kad kasnakt būtų miegama ne mažiau nei 6-8 valandas! Jei spuogų norite atsikratyti kiek įmanoma greičiau, galite išbandyti specialias odos kaukes, kurios yra skirtos būtent nakčiai. Kaukės su arbatmedžio aliejumi jau po vienos nakties gali džiuginti kur kas lygesne ir gražesne oda.
Odos drėkinimas
Klaidinga manyti, kad spuoguotai odai nėra reikalingas drėkinimas. Veikiau priešingai: kuo labiau išsausėja oda, tuo intensyvesnės tampa riebalų liaukos, taigi, naujų spuogų atsiranda vėl ir vėl. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasirūpinti tinkamu drėkinamuoju veido kremu: jei oda bus drėkinama pakankamai efektyviai, galėsite išvengti įvairių odos problemų. Reikėtų vengti pernelyg riebaus veido kremo ir tokių odos priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio.
Trumpa atmintinė
Spuoguotos odos priežiūra visuomet reikalauja ypatingo dėmesio, todėl svarbu laikytis kelių esminių taisyklių:
Veidą prauskite ryte ir vakare (odą nuplaukite ne tik vandeniu – taip pat naudokite spuoguotai odai skirtas priemones);
Nepamirškite odos drėkinimo – tam rinkitės pakankamai lengvos konsistencijos veido kremą;
Naudokite spuoguotai odai skirtą šveitiklį (jį rekomenduojama naudoti kartą per savaitę);
Pasistenkite atsikratyti įpročio liesti veidą, venkite spaudyti spuogus;
Pakankamai dėmesio skirkite sveikai mitybai: rinkitės daug baltymų turintį maistą, lapines daržoves, pupeles, daigintus kviečius. Venkite cukraus, alkoholinių gėrimų ir riebių maisto produktų;
Kasdien išgerkite 1,5-2 l vandens.
Naminės kaukės spuoguotai odai
Spuoguotos odos priežiūrai gali tikti ir natūralios, namų sąlygomis pagamintos veido kaukės, todėl galite išbandyti vieną šių pasirinkimų:
Kiaušinio kaukė: išplakite vieno kiaušinio baltymą, įpilkite 1-2 arbatinius šaukštelius šviežiai spaustų citrinos sulčių. Gautą masę gerai išmaišykite, tepkite ant probleminių veido vietų. Šią kaukę palaikykite 10-15 minučių, nuplaukite drungnu vandeniu. Po šios procedūros patepkite veido odą drėkinamuoju kremu;
Citrinos ir mielių kaukė: 20 g mielių sumaišykite su dviem šaukštais šviežiai spaustų citrinos sulčių ir šaukšteliu natūralaus jogurto. Gautą masę tepkite ant veido, palaikykite 10-15 minučių. Nuplaukite šiltu vandeniu, ir tuomet patepkite odą drėkinamuoju kremu;
Alavijo kaukė: ištepkite veido odą šviežiai trintu alavijo minkštimu. Šią kaukę palaikykite 10-15 minučių, ir tuomet nuplaukite vandeniu. Alavijo sudėtyje yra net 12 natūralių medžiagų, kurios mažina uždegimą, drėkina ir ramina odą, todėl tokia kaukė puikiai tinka spuoguotai odai.
Nors naminės kaukės kartais daro tikrus stebuklus, tačiau turėtumėte stebėti, ar neatsiranda jokių šalutinių reiškinių. Natūralūs produktai taip pat gali sukelti alergiją, todėl pastebėjus odos deginimą ar perštėjimą vertėtų nedelsti ir užteptą kaukę kuo greičiau nuplauti vandeniu.