Į raudonį linkusi oda – dažnos moters problema: statistika rodo, kad kuperozė vargina net 70 procentų moterų (vyrai šia problema skundžiasi rečiau). Dėl raustančios odos gana dažnai yra kalti estrogenai – būtent jie lemia kraujagyslių sienelių silpnėjimą. Nors išsiplėtusios kraujagyslės įprastai nesukelia jokių sveikatos problemų, tačiau tai ne tik bjauroja išvaizdą, bet taip pat turi neigiamą poveikį gyvenimo kokybei. Jei nesiimsite jokių priemonių, kraujagyslės gali dar labiau išsiplėsti, todėl svarbu žinoti, kokie yra svarbiausi į raudonį linkusios odos priežiūros principai.
Dėl raustančios odos gali būti kaltas stresas
Stresas neretai būna įvairių ligų kaltininkas, tad ir kuperozė taip pat nėra išimtis. Veido raudonis gali išryškėti kaip atsakas į įvairius emocinius dirgiklius, todėl svarbu rasti būdų, kurie padėtų sumažinti patiriamą stresą. Jei nuolatos jaučiate nerimą, vertėtų pasidomėti, kaip galima jį įveikti – kartais prireikia visai nedidelių pokyčių.
Būtina naudoti apsauginį kremą nuo saulės
Nors pastebėjus išryškėjusius kapiliarų tinklus dažniausiai griebiamasi įvairių maskuojamų priemonių, tačiau tai – ne išeitis. Jei į raudonį linkusi oda nebus tinkamai prižiūrima, ilgainiui situacija gali tik dar labiau pablogėti. Kad taip nenutiktų, svarbu įprasti naudoti kremą nuo saulės – net ir tada, jei saulė neatrodo labai intensyvi. Ultravioletiniai spinduliai greitina jungiamojo audinio suglebimą, todėl kuperozė vystosi sparčiau. Geriausia rinktis tokį apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF rodiklis būtų 30-50. Saulės voniomis reikėtų mėgautis atsargiai, vengti deginimosi soliariume.
Kokias veido priemones rinktis?
Į raudonį linkusiai odai visiškai netinka odos valymo priemonės, kurių sudėtyje yra alkoholio, reikėtų vengti šveitiklių su stambiomis dalelėmis, taip pat ir molio, purvo ar kitų veido kaukių, kurios kietai sudžiūva. Renkantis veido priežiūros priemones reikėtų atsižvelgti į tai, ar jos padeda didinti kapiliarų atsparumą ir stiprinti kraujagyslių tonusą. Veido valymui geriausia rinktis tokias priemones, kurios yra skirtos į raudonį linkusiai odai (pavyzdžiui, micelinį vandenį). Įvairias kosmetikos priemones rekomenduojama pirkti vaistinėje – čia galėsite rasti kraujagysles stiprinančių produktų, kurių sudėtyje yra vitaminų C ir E, ryžių lukštų, kaštonų ekstrakto, titano dioksido ar cinko oksido. Svarbu žinoti, kad gydomosios priemonės turi būti naudojamos kursais: jei siekiate ne tik išsigydyti kuperozę, bet taip pat panaikinti atsiradusias raukšles, pirmiausia turėsite išspręsti vieną problemą, o tik vėliau imtis kitos. Jei skirtingas priemones derinsite tarpusavyje, pasiekti pageidaujamą rezultatą bus gerokai sunkiau.
Pakankamai dėmesio skirkite mitybai
Kraujagyslių sieneles padeda stiprinti vitaminų C ir P turintys maisto produktai. Vitamino C gausu citrusiniuose vaisiuose, kiviuose, braškėse, šaltalankiuose, paprikose, ir t.t., o vitamino P yra juoduosiuose serbentuose, pomidoruose, vynuogėse, grikiuose, lapinėse salotose. Jei su maistu nėra gaunamas pakankamas šių vitaminų kiekis, pravartu pagalvoti apie papildų vartojimą. Reikėtų vengti labai karšto ir aštraus maisto, saikingai vartoti šokoladą, nepiktnaudžiauti kava ir tonizuojančiais gėrimais.
Didžiausi kuperozės priešai
Rūkymas – vienas didžiausių raustančios odos priešų, todėl vertėtų ieškoti veiksmingų būdų, padedančių atsisakyti šio žalingo įpročio. Odos paraudimą gali išprovokuoti alkoholiniai gėrimai (ypač raudonas vynas ir šampanas), todėl alkoholį vartokite saikingai. Nors apie kontrastinio dušo naudą kalbama tikrai daug, tačiau jis visiškai netinka tiems žmonėms, kuriuos vargina kuperozė. Taip pat rekomenduojama nesikaitinti pirtyje, nevėsinti veido labai šaltu vandeniu. Žiemos metu būtina naudoti maitinamąjį kremą, vėjuotą dieną rekomenduojama kuo mažiau būti lauke (vėjas labai alina odą, todėl kapiliarų tinklelis dar labiau išryškėja). Venkite vandeniui atsparios kosmetikos – jos pašalinimui įprastai yra naudojami odą dirginantys valikliai. Jei kuperozė vargina vyrus, elektrinį barzdos skustuvą rekomenduojama pakeisti į paprastą.
Naminiai receptai
* Tonikas nuo kuperozės: 1-2 valgomuosius šaukštus ramunėlių užplikykite 0,5 l vandens. Atvėsinkite, nukoškite, įdėkite 2 tabletes tirpaus askorutino. Šiuo nuoviru valykite veidą kelis kartus per dieną;
* Apsauginė priemonė nuo vėjo: lanoliną, augalinį aliejų, krakmolą ir talką sumaišykite santykiu (4: 2: 1: 1). Tepkite 10 minučių prieš einant į lauką (ši priemonė puikiai tinka šaltą, vėjuotą dieną);
* Sudirgimo mažinimas: lygiomis dalimis sumaišykite vynuogių kauliukų aliejų, japoninės soforos, medetkų ir kiaulpienių aliejinį ekstraktą. Užpilkite 100 ml verdančio vandens, atvėsinkite. Šia priemone tepkite problemines vietas (geriausia – prieš miegą). Palaukite, kol įsigers į odą, o priemonės perteklių nusausinkite servetėle.
Veiksminga kova su kuperoze
Namų sąlygomis visiškai įveikti veido raudonį gali būti tiesiog neįmanoma, todėl vertėtų pasvarstyti apie šiuolaikinių gydymo metodų taikymą. Vienas jų – tai išsiplėtusių kapiliarų gydymas specialiais lazeriais. Nepažeidžiant aplinkinių audinių gali būti naikinamos vadinamosios vyno dėmės bei vyšninės angiomos. Kartais prireikia vos vienos procedūros, po kurios galima džiaugtis tikrai puikiu rezultatu, o efektas išlieka maždaug 8-12 mėnesių. Apsilankius pas kosmetologą galima gauti tikrai vertingų patarimų, kaip kovoti su kuperoze, tad tuomet, jei išvardinti odos priežiūros principai nebus veiksmingi, tikrai rasite kitų būdų, padedančių įveikti veido raudonį.