Strijos – tai odoje atsiradę įtrūkimai, vidiniai plyšimai, kuriuos užpildo jungiamasis audinys. Strijos susidaro pilvo, sėdmenų, šlaunų, klubų, juosmens srityse. Tik susidarius strijoms, jungiamajame audinyje yra kraujagyslių, nuo kurių strijos tampa rausvos arba melsvai rausvos. Ilgainiui strijos pabąla ir tampa mažiau pastebimos, tačiau jungiamajame audinyje nėra pigmento, todėl nudegus saulėje ar soliariume, strijos palieka baltos ir tampa labai matomos.
Nuo ko atsiranda strijos?
Strijos dažniausiai atsiranda nuo odos pertempimo ir hormonų pokyčių. Jos gali atsirasti labai padidėjus kūno masei, nėštumo metu, brendimo laikotarpiu. Taip pat sergant endokrininėmis ligomis ar kurį laiką vartojant hormonus.
Ar įmanoma visiškai panaikinti strijas?
Medikų teigimu šio odos defekto panaikinti praktiškai neįmanoma, tačiau padaryti jas mažiau matomas tikrai galima.
Geriau išvengti negu gydyti
Norint išvengti strijų svarbu per trumpą laiką nepriaugti daug svorio. Net jeigu vėliau jį numesite, strijos pasiliks.
Deja nėštumo metu tai neišvengiama, tad reikėtų imtis papildomų priemonių, kad strijos neatsirastų. Vos pradėjus augti pilvukui naudokite specialius kremus, gelius, nešiokite specialias pėdkelnes, diržus.
Kartais palepinkite kūną masažais. Prieš dušą apsitrinkite specialiu šepečiu ar šiurkščia plaušine. Atlikite kontrastinio dušo procedūrų kursą. Reguliariai mankštinkitės.
Ką galiu padaryti, kad strijos būtų kuo mažiau matomos?
Geriausio efekto sulauksite, pradėjusios gydyti strijas tada, kai jos tik atsirado.
Ką galite atlikti namuose
* Masažuokite strijų pažeistas vietas rankomis, masažuokliu ar specialiu šepečiu.
* Gerkite daug vandens (1,5 – 2 litro per dieną).
* Kartą ar du per savaitę strijų pažeistas vietas aptrinkite kavos tirščiais.
* Kelis kartus per savaitę atlikite kontrastinio dušo procedūras. Pirmiausia apsipilkite karštu vandeniu, po to šaltu. Karšto ir šalto vandens sroves kaitaliokite 3-4 kartus. Paskutinis apsipylimas turi būti šaltu vandeniu.
* Ryte ir prieš eidamos miegoti naudokite specialius kremus nuo strijų.
Procedūros grožio klinikose
Vakuuminis masažas
Profesionaliai atliekamas vakuuminis masažas gana efektyvi procedūra. 5-8 vakuuminio masažo procedūrų kursas suaktyvina kraujotaką, pagerina audinių mityba, oda tampa elastingesnė, lygesnė. Mažiau matomi odos defektai. Po vakuuminio masažo kurso negilios strijos gali visiškai išnykti, gilesnės apsilyginamos.
Įvyniojimai į dumblius
Ši procedūra drėkina odą, aprūpina ją mineralinėmis medžiagomis, didina odos elastingumą ir gerina kraujotaką. Strijos susitraukia ir tampa mažiau matomos. Įvyniojimai į dumblius rekomenduojami tik jeigu strijos negilios.
Mezoterapija
Mezoterapijos metu į pažeistą odą suleidžiama specialaus vaistų mišinio, kuris stimuliuoja kraujotaką ir medžiagų apykaitos procesus. Šie vaistai stabdo elastinių odos skaidulų trūkinėjimą, sutvirtina struktūrinius odos baltymus. Oda tampa stangresnė ir lygesnė, strijos išsilygina.
Mikrodermabrazija
Mikrodermabrazija - tai odos šlifavimas atakuojant smulkiomis abrazinėmis dalelėmis. Mikrokristalai išmuša paviršinio odos sluoksnio daleles ir stimuliuoja epitelio atsinaujinimą. Specialistai rekomenduoja atlikti 5-8 mikrodermabrazijos procedūras. Procedūra saugi, todėl ją galima atlikti net maitinančioms motinoms.
Ozonoterapija
Veikiamos ozono strijos įgauna sveikos odos spalvą ir pasidaro lygesnės, mažiau matomos.
Sonoforezė
Tai įvairių serumų ir koncentratų įvedimas į giliuosius odos sluoksnius ultragarso pagalba. Veikliosios medžiagos stimuliuoja odos atsinaujinimą, stangrumą, elastingumą. Strijos tampa blankesnės, mažiau pastebimos.
Strijų gydymas lazeriu
Tai vienas geriausių strijų šalinimo būdų. Lazeriu efektyviai pašalinamos neseniai atsiradusios strijos, o seniau atsiradusios tampa mažiau matomos. Specialistai rekomenduoja atlikti 2-4 procedūras.
Abdominoplastika
Tai chirurginis strijų šalinimo būdas. Abdominoplastika atliekama esant didelėms, įsisenėjusioms strijomis ir odos pertekliui pilvo srityje. Operacijos metu pašalinama oda su strijomis. Po operacijos pilvo srityje lieka randas.