Pašalinti nepageidaujamus plaukelius tapo įprasta kaip valytis dantis. Tačiau skirtingai nei dantų valymui, depiliacijai yra kur kas daugiau būdų. Kaip, kada ir kodėl šalinti plaukelius yra kiekvienos moters (ir vyro) pasirinkimas, todėl pateiksime keletą skirtingų būdų, juos aptarsime, o idealiausia jau teks išsirinkti Jums.
Skutimas
Ko gero populiariausias ir įprasčiausias plaukelių šalinimo būdas. Ypač jis populiarus tarp vyrų, tačiau dominuoja ir tarp moterų. Skutantis naudojami peiliukai arba automatinės skutimosi mašinėlės. Naudojant skutimo peiliukus iš pradžių skutama vieta sudrėkinama putomis ar kitomis skutimuisi skirtomis priemonėmis, tuomet peiliukais pašalinami plaukeliai. Tai gana paprastas, palyginti pigus metodas, tačiau efektas yra trumpalaikis, skustis tenka ganėtinai dažnai, o tai dirgina odą. Ypač rizikinga alergiškiems žmonėms, kurių oda jautriai reaguoja į bet kokį dirgiklį. Dar viena priežastis atsisakyti šio depiliacijos būdo – galimybė įsipjauti.
Epiliacija
Rotaciniai epiliatoriai dažnai gali būti maišomi su elektrinėmis skutimosi mašinėlėmis, tačiau šie veikia kitokiu principu. Čia nėra peiliukų, o plaukeliai šalinami besisukančios galvutės pagalba, kuri juos išrauna su šaknimis. Epiliacija naudinga vien dėl efektyvumo – tokia procedūra reikalinga kas kelias savaites, o ataugę plaukeliai yra silpnesni. Deja, ir šis metodas nėra tobulas. Dažniausiai įvardijamas trūkumas – skausmas. Be to, epiliatorius ne visada pašalina visus plaukelius, tad atliekant procedūrą būtina atidžiai stebėti.
Depiliacinis kremas
Nenorinčioms kęsti skausmo, ieškančioms paprasto depiliacijos būdo verta išmėginti depiliacinį kremą ar putas. Šios priemonės yra užtepamos ar užpurškiamos ant odos, palaukiama keletą minučių, specialia mentele pašalinami plaukeliai ir viskas. Tačiau tai atima šiek tiek daugiau laiko nei daugelis kitų metodų, o plaukeliai po kelių dienų atauga. Taip ne tik sugaištama daug laiko, bet ir išleidžiama nemažai pinigų priemonėms. Kitas trūkumas – pašalinti pavyksta tik plonesnius plaukelius. Tačiau labai patogu tai, kad galima pasiekti sunkiau prieinamas vietas, pavyzdžiui, pažastis, nėra rizikos įsipjauti, nejuntamas skausmas.
Depiliacija cukrumi arba vašku
Depiliacija cukrumi arba vašku patraukli dėl ilgalaikio efekto, todėl rekomenduojama toms, kurioms pabodo dažnas skutimasis ar kiti depiliacijos būdai. Šios priemonės (vašku ar cukrumi padengtos juostelės) yra sušildomos, užklijuojamos ant odos ir po kelių sekundžių vienu staigiu judesiu nuplėšiamos prieš plaukų augimo kryptį. Turbūt jau supratote, kad tai ne pati maloniausia procedūra, sukelianti skausmą. Įdomu, kad dabar galima rasti vaško su įvairiais priedais. Tačiau net ir žinant, kad tai gana paprastas būdas, vertėtų jį atlikti pas specialistus – jie pašalins plaukelius geriau. Be to, šis metodas nerekomenduojamas po saulės vonių, kuomet oda yra stipriai įdegusi.
Depiliacija elektra
Depiliacija elektra arba elektrolizė yra labai ilgalaikį poveikį duodantis procesas, kurio metu sunaikinamas plauko folikulas. Ši procedūra gali būti atliekama tik profesionalų, yra naudojama anestezija, nes tai ypač skausminga. Vienu metu depiliuojamas tik nedidelis odos plotelis, todėl visas procesas užtrunka labai ilgai. Rezultatai, jei procedūra atliekama kokybiškai, tikrai džiugina, nes plaukeliai neatsinaujina visai, nebereikia daugiau galvoti apie depiliaciją, tačiau tai tikrai alina ir yra brangu, tad rekomenduojama tik toms moterims, kurių oda labai alergiškai reaguoja į kitas depiliacijos rūšis.
Depiliacija lazeriu
Pastaruoju metu depiliacija lazeriu tapo ypač populiari. Ji yra ilgalaikė (plaukeliai neatauga bent metus), nes lazeriu sunaikinamas plauko folikulas. Ši procedūra, kaip ir elektrolizė, turi būti atliekama kvalifikuoto specialisto, nėra labai pigi, tačiau ne tokia skausminga. Be viso to, ji nėra efektyvi žmonėms, kurių plaukuose nėra pigmento.
Fotoepiliacija
Labai panašus būdas į depiliaciją lazeriu yra fotoepiliacija. Tai plaukų šalinimas intensyvia pulsine šviesa (IPŠ). Jos metu naudojamas platesnis šviesos impulsas, todėl vienu metu depiliuojamas didesnis plotas, procedūra yra greitesnė. Tuo tarpu efektas toks pats ilgalaikis. Kaip ir šalinant plaukelius lazeriu, fotoepiliacija nėra labai geras pasirinkimas turintiems plaukų be pigmento (baltų ar žilų). Procedūra nėra pigi, tačiau jau galima įsigyti fotoepiliatorių ir fotoepiliaciją atlikti namie. Visgi, jei paskaičiuoti ilgaamžiškumą – tai sąlyginai pigus būdas pašalinti plaukelius.
Kaip matote, visi depiliacijos būdai yra skirtingi, turi savitų pranašumų ir savitų trūkumų, todėl pamėginkite vieną, kitą ir galiausiai rasite tą, kuris Jums priimtiniausias, efektyviausias. Kiekvienas žmogus yra skirtingas, todėl ir organizmo, odos reakcija į depiliaciją gali būti labai skirtinga, dėl to net ir kitų moterų atsiliepimai gali nepadėti iš karto išsirinkti idealiausio būdo pašalinti nepageidaujamus plaukelius.