Kiekvienas šuo yra individualus, tačiau galima išskirti veisles, kurios dresūrai pasiduoda labiau nei kitos. Niekam ne paslaptis, kad auksaspalviai retriveriai dega nekantrumu įtikti savo šeimininkui ir už skanėstus padarytų turbūt bet ką, o kai kurie medžiokliniai šunys, pajutę grobį, gali apskritai pamiršti, kas tas šeimininkas. Į protingiausių veislių dešimtuką patenka tie šunys, kurie naujų komandų išmoksta po 1-5 pakartojimų, ir jas vykdo 95 kartus iš 100 (net ir didžiausiems proto bokštams visko pasitaiko!) Taigi, kokių veislių šunis dresuoti yra paprasčiausia?
1. Borderkolis
Borderkolis yra ne tik vikrus, bet taip pat ir labai paklusnus. Šie šunys naujų komandų išmoksta kur kas greičiau nei būtų galima tikėtis. Kartais kinologai juokauja, kad norintys įsigyti borderkolį gerai pagalvotų, ar protu šuo nepranoks šeimininko. Na, gal taip nenutiks, tačiau borderkoliai tikrai pareikalaus specifinės dresūros. Tai yra labai jautrūs šunys, su kuriais negalima elgtis grubiai – net ir griežčiau pasakyta komanda borderkoliui gali sugadinti nuotaiką. Daugiau apie borderkolį skaitykite čia: Borderkolis.
2. Pudelis
Neretai klaidingai manoma, kad pudeliai yra kvaili. Tai anaiptol nėra tiesa – juk daugybę metų šios veislės šunys yra naudojami cirke. Išmokyti pudelį įvairių triukų yra vieni niekai – tereikia žinoti, kaip tą tinkamai padaryti. Pudeliai yra universalūs šunys, kuriems puikiai sekasi įvairi veikla, tereikia, kad šeimininkas šuns mokymui skirtų pakankamai daug laiko. Daugiau apie pudelius skaitykite čia: Pudelis, toy pudelis.
3. Vokiečių aviganis
Vokiečių aviganiai neretai tampa tarnybiniais šunimis, tačiau jų pritaikymas gali būti kur kas platesnis. Vokiečių aviganiai puikiai jaučia savo šeimininkų emocijas, yra tvirti ir savimi pasitikintys. Jie yra greitai reaguojantys ir klusniai vykdantys komandas. Kai kurie filmai apie tarnybinius šunis klaidina žiūrovą – kartais manoma, kad šunys protingais jau gimsta. Deja, tai nėra tiesa – reikės įdėti tikrai nemažai darbo. Net ir tada, jei tas šuo – vokiečių aviganis. Daugiau apie vokiečių aviganį skaitykite čia: Vokiečių aviganis
4. Auksaspalvis retriveris
Auksaspalvis retriveris yra laikomas šeimos šunimi. Tai yra labai draugiški augintiniai, kuriems dūkti su vaikais yra vienas malonumas. Auksaspalviai retriveriai yra labai aktyvūs, todėl svarbu rasti būdą, kaip energiją nukreipti tinkama linkme. Šios veislės neretai tampa aklųjų palydovais, taip pat dažnai naudojami kaniterapijoje, ir t.t. Tenka pripažinti, kad tai yra ne vien tik viena protingiausių, bet taip pat ir viena populiariausių šunų veislių. Daugiau apie auksaspalvį retriverį skaitykite čia: Auksaspalvis retriveris.
5. Dobermanas
Nors nemažai žmonių dobermanų prisibijo, tačiau visiškai be reikalo. Jei šeimininkas savo augintinį tinkamai socializavo ir užsiėmė dresūra, galima būti tikriems, kad dobermanas nebus agresyvus ar nenuspėjamas. Vis dėlto, dobermanui yra reikalingas itin tvirto charakterio šeimininkams – jei šios veislės šuo pastebės šeimininko silpnybių, būtinai tuo pasinaudos. Daugiau apie dobermaną skaitykite čia: Dobermanas.
6. Šeltis (Mini kolis)
Šeltis – tai gana nedidelis, bet labai sumanus šuo. Šios veislės šunys noriai mokosi naujų komandų, o jas atlieka su dideliu malonumu. Teigiama, kad šelčiai komandas įsimena vos po penkių pakartojimų, todėl juos galima mokyti įvairių triukų, sportinio paklusnumo, ir t.t. Tai yra labai vikrūs šunys, todėl jiems puikiai sekasi ir „Agility“ sportas. Šelčiai yra gana universalūs šunys, kurie gali dalyvauti įvairiose šunų sporto rungtyse. Daugiau apie šeltį skaitykite čia: Šeltis (Mini kolis)
7. Labradoro retriveris
Labradoro retriveris labiausiai tinka tiems žmonėms, kurie tiesiog dievina aktyvų laisvalaikį. Šios veislės šunys yra labai energingi, jiems sunku nustygti vietoje, todėl jų energiją derėtų nukreipti tinkama linkme. Jei dresūra nėra užsiimama, Labradoro retriveris gali būti tikras uraganas, kurį suvaldyti bus be proto sunku! Mokyti Labradoro retriverį yra tikrai paprasta – jie yra tikri maisto vergai, todėl už skanesnį kąsnelį tikrai atliks tai, ko jų prašoma. Daugiau apie labradoro retriverį skaitykite čia: Labradoro retriveris.
8. Papiljonas
Daugybė mažų veislių šunų augintojų paprasčiausiai nesivargina užsiimti savo augintinio dresūra, tačiau visiškai be reikalo – papiljonai yra laikomi vienais protingiausių šunų, kurie savo mokymosi sugebėjimais prilygsta ir kur kas didesnių gabaritų keturkojams. Papiljonai neretai naudojami terapijai, jie gali puikiai pasirodyti šunų vikrumo sporte, taip pat gali išmokti daugybės įvairių triukų. Tereikia šeimininko noro ir pastangų! Daugiau apie papiljoną skaitykite čia: Papiljonas.
9. Rotveileris
Rotveileris gali tapti puikiai išauklėtu ir paklusniu šunimi, tačiau labai svarbu tai, kad šeimininkas būtų pakankamai tvirto charakterio. Nors rotveileriai neretai yra auginami kaip sarginiai šunys, tačiau jie gali būti išauklėjami ir taip, kad į nepažįstamuosius reaguotų ramiai. Labai svarbu tai, kad rotveileris būtų tinkamai motyvuojamas, ir būtų laikomasi nuoseklumo. Tik tokiu atveju bus galima tikėtis, kad augintinis jūsų klausys. Daugiau apie rotveilerį skaitykite čia: Rotveileris.
10. Australijos ganymo šuo
Australijos ganymo šuo, arba australų bandganis, taip pat patenka į protingiausių šunų dešimtuką. Tai yra labai judrūs ir ištvermingi šunys, reikalaujantys tikrai nemažo fizinio krūvio. Australijos ganymo šuo labai prisiriša prie savo šeimininko ir klusniai vykdo jo patikėtas užduotis, tačiau šios veislės šunys ne visada prisileidžia nepažįstamuosius bei kitus šunis. Labai svarbu laiku pasirūpinti šių šunų socializacija, nes tai padės išvengti įvairių elgesio problemų. Daugiau apie australų bandganį skaitykite čia: Australų bandganis.