Susižavėjimas kitu asmeniu santykių pradžioje dažnai verčia skrajoti padebesiais ir nematyti naujo partnerio trūkumų ar tam tikrų jo veiksmų, tačiau nuslūgus pirmoms emocijoms kartais pradedame jausti, kad kažkas santykiuose yra negerai. Tam tikri signalai padės jums paprasčiau suprasti, kada atėjo laikas atsisveikinti: žemiau rasite 10 svarbių ženklų, kurie išduoda, kad jums – ne pakeliui.
Būnant kartu nesijaučiate savimi
Žinoma, buvimas kartu su kitu žmogumi visuomet verčia šiek tiek prisitaikyti, tačiau santykių puoselėjimas neturėtų reikalauti itin didelių aukų. Jei pastebite, kad santykiuose nebegalite būti savimi, tai gana aiškus ženklas, kad jums vertėtų pasukti į skirtingas puses. Deja, kartais bandant puoselėti santykius vienam iš partnerių tenka atsisakyti savo svajonių, tačiau anksčiau ar vėliau neįgyvendinti lūkesčiai atsiveria tarsi kraujuojanti žaizda: partneriai ima kaltinti vienas kitą, o kasdienybėje nesijaučia laimingi. Nors aukojimasis dėl kito asmens gali atrodyti labai romantiškai, tačiau realybėje tokie santykiai yra pražūtingi.
Partneris neturi tų savybių, kurios jums yra svarbios
Įsimylėjimo laikotarpiu dažnai nešiojame rožinius akinius ir priskiriame savo susižavėjimo ogjektui savybes, kurių jis net neturi, tačiau po kurio laiko yla išlenda iš maišo. Būtent tada pradedame stengtis partnerį pakeisti, tiksliau, – priversti jį būti tokiu, kokio mums reikia. Vertėtų nepamiršti, kad žmonės keičiasi tik tada, kai patys to nori: jei pastebite, kad jūsų partneris yra linkęs į neištikimybę ar nėra pakankamai tvarkingas ar šeimyniškas, nereikėtų tikėtis, kad vieną dieną jis ims ir pasikeis. Būkite sąžiningi su savimi – meilė ne visada yra visagalė.
Turite nuo partnerio paslapčių
Žinoma, mažesnių ar didesnių paslapčių turi kiekvienas mūsų, tačiau tuomet, jei pastebite, kad su partneriu negalite būti pakankamai atviri, vertėtų pagalvoti, kokios to priežastys. Jei baiminatės, kad liksite nesuprasti, ar jūsų partneris paprasčiausiai nemoka klausytis, tokie ženklai gali reikšti santykių pabaigą. Taip pat nereikėtų ignoruoti signalo, įspėjančio, kad jūs neturite apie ką kalbėtis, arba supratimo, kad negalite pasišnekėti jums aktualiomis temomis. Nereikia tikėtis, kad partneris bus išprusęs visose srityse, tačiau gerai pagalvokite, ar nekils keblumų, jei visą gyvenimą negalėsite kalbėtis jums svarbiomis temomis.
Nebežinote, ar jį mylite
Net ir po didžiausių pykčių meilė partneriui niekur nedingsta, tačiau kartais kadaise įsižiebusi ugnelė ima ir išblėsta. Jei nebegalite nuoširdžiai pasakyti, kad mylite savo partnerį, tai tikrai yra ženklas, kad vertėtų pagalvoti apie išsiskyrimą. Nuo šio žingsnio neretai sulaiko bendri įsipareigojimai ar paprasčiausias prisirišimas, tačiau svarbu suprasti, kad tęsti tokius santykius nėra jokios prasmės.
Negalite tikėtis partnerio pagalbos
Jei jūsų antrosios pusės nėra šalia, kai jums to labiausiai reikia, vertėtų susimąstyti, ar jūsų santykiai apskritai ko nors verti. Partneris turėtų būti pačiu artimiausiu žmogumi, kuris visuomet būtų šalia, ypač tomis akimirkomis, kai jums reikia palaikymo arba pagalbos. Jei sunkią akimirką antroji pusė vengia jums padėti, tikėtina, kad jūsų tarpusavio ryšys nėra pakankamai stiprus.
Pastangos visuomet būna vienpusės
Pastebite, kad tik jūs rodote iniciatyvą kai norite susitaikyti? Bendro laisvalaikio planavimas visuomet yra tik jūsų užduotis? Nuolat rūpinatės, kad jūsų partneriui nieko netrūktų, tačiau negaunate nieko atgal? Reikalauti, kad partneris būtų iniciatyvesnis tikrai nereikėtų, tačiau pastebėjus, kad visos pastangos yra tik iš jūsų pusės, vertėtų gerai pagalvoti, ar jums pakeliui.
Partnerio smurtas ar pagarbos trūkumas
Abipusė pagarba yra santykių pagrindas, o esant jos trūkumui, reikėtų susimąstyti, ar tikrai verta tęsti tokius santykius. Jei susipykus su partneriu jis jus įžeidinėja ar net smurtauja, tai gali parodyti, kad jis jūsų visai negerbia. Nors savitvarda yra būdinga tikrai ne kiekvienam mūsų, tačiau mylimo žmogaus žeminimas ir įžeidinėjimas neleistinas net ir ekstremaliose situacijose.
Jis buvo jums neištikimas
Kartais žmonės ryžtasi atleisti neištikimybę, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jei buvo pirmas kartas, greičiausiai bus ir antras, ir trečias. Neištikimybė – tai vienas tų poelgių, kuris negrįžtamai sugriauna pasitikėjimą partneriu, todėl net ir atleidus anksčiau ar vėliau jausite to pasekmes. Santykiai po išdavystės tampa labai sudėtingi, todėl gerai pagalvokite, ar verta juos tęsti.
Nuolat primenamos senos klaidos
Didesnių ar mažesnių klaidų darome visi, tačiau tuomet, jei už jas kadaise buvo atleista, nereikėtų jų priminti. Tokios santykių problemos turi būti išsprendžiamos kartą ir visiems laikams: jeigu praeities klaidos jums nuolat primenamos, gerai pagalvokite, kodėl vis dar esate kartu.
Jūsų santykiai niekur neveda
Harmoningi santykiai turėtų nuolatos vystytis: abu partneriai turi stengtis tobulėti kaip asmenybės ir vienas iš kito kažką gauti. Atšokus vestuves santykių puoselėjimas neturėtų sustoti: jei pradeda atrodyti, kad laikui bėgant jūsų santykiai vis dar yra toje pačioje stadijoje, sąžiningai įvertinkite, kokios yra jūsų poros perspektyvos, – deja, kartais paaiškėja, kad partneriai gali tobulėti tik būdami atskirai.