Norite auginti kambarines gėles, tačiau jų priežiūrai neturite pakankamai laiko? Tokiu atveju ypatingai svarbu pasirinkti augalus, kurie nėra pernelyg reiklūs: žemiau rasite net 10 kambarinių augalų rūšių, kurie tikrai atleis pamirštą laistymą!
Monstera (lot. Monstera)
Monstera
Monstera natūraliai auga pavėsyje, todėl auginama namuose ji puikiai jausis ir šviesiame kambaryje, ir prieblandoje. Auginantys monsteras turi laikytis vienos pagrindinės taisyklės: kuo daugiau augalas gauna šviesos, tuo daugiau jam reikia vandens. Jei išvykstate atostogauti, šį augalą galite pastatyti tamsesnėje namų vietoje: tokiu atveju jums nereikės nerimauti, kad augalui pritrūks vandens.
Kalatėja (Calathea)
Kalatėja
Kalatėja džiugina įvairiaspalviais raštais ir puošnia lapija. Šią kambarinę gėlę gali auginti net ir patys užmaršiausi žmonės: kalatėja tikrai nesupyks, jei laiku jos nepalaistysite. Vis dėlto, ši gėlė pareikalaus šiek tiek priežiūros: svarbu saugoti kalatėją nuo tiesioginių saulės spindulių, vasaros laikotarpiu šį augalą vertėtų laistyti išdžiūvus žemei, o žiemą – kiek įmanoma rečiau. Kaltėja yra visiškai nenuodingas augalas, todėl jį galima drąsiai laikyti vaikų darželiuose, pradinukų mokyklose ar veterinarijos klinikose.
Difenbachija (Dieffenbachia)
Difenbachija
Difenbachija yra labai jautri tiesioginiams saulės spinduliams: jei šią gėlę auginsite ant palangės, karštomis vasaros dienomis vertėtų užtraukti užuolaidas. Šiltuoju metų laiku šį kambarinį augalą reikės laistyti ganėtinai gausiai, o žiemą – labai saikingai. Šiltuoju metų laiku taip pat rekomenduojama naudoti trąšas – tai užtikrins spartesnį gėlės augimą. Svarbu atminti, kad palietus difenbachijos lapus būtina nusiplauti rankas – šio kambarinio augalo sultys gali nudeginti odą. Nors difenbachija tikrai nėra reikli gėlė, tačiau jos nerekomenduojama auginti turintiems mažų vaikų ar gyvūnų.
Dracena (lot. Dracaena)
Dracena
Dracena yra labai nereikli ir labai greitai auganti gėlė, kuri gali tapti puikia namų ar biuro puošmena. Šią kambarinę gėlę rekomenduojama laikyti toliau nuo pietinėje pusėje esančių langų, tačiau šioms gėlėms tikrai tiks palangė vakarinėje ar rytinėje pusėje. Dracena geriausiai jaučiasi 20-24 laipsnių temperatūroje, ji yra gana jautri dideliems temperatūros svyravimams. Šis kambarinis augalas lengviau pakelia sausrą nei vandens perteklių, todėl laistant nereikėtų persistengti.
Chlorofitas (Chlorophytum)
Chlorofitas
Tai – ne tik nereiklus, bet taip pat ir labai naudingas kambarinis augalas, kuris efektyviai valo patalpos orą. Chlorofitas geriausiai jaučiasi šviesioje vietoje, tačiau jį rekomenduojama saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Jei chlorofitas bus auginamas pusiau pavėsyje, jis augs pakankamai sparčiai. Nors chlorofitas nėra jautrus temperatūrų svyravimams, tačiau žiemą vertėtų pasirūpinti, kad oro temperatūra nebūtų žemesnė nei 12 laipsnių. Jei patalpų oras yra pernelyg sausas, karts nuo karto vertėtų nupurkšti chlorofito lapus.
Filodendras (Philodendrons)
Filodendras
Filodendras yra labai puošnus kambarinis augalas, kuris nereikalauja ypatingos priežiūros. Jei pasirūpinsite pagrindiniais šios kambarinės gėlės poreikiais, ji gali išaugti tikrai nemaža! Filodendrai efektyviai valo patalpų orą ir sugeria kenksmingas medžiagas, todėl tokie kambariniai augalai gali būti auginami ne vien tik dėl grožio. Ši kambarinė gėlė atlaiko net ir staigius temperatūros pokyčius, tačiau svarbu pasirūpinti, kad kambario temperatūra nebūtų žemesnė nei 13 laipsnių. Augimo laikotarpiu filodendrą rekomenduojama laistyti dažnai, o žiemą – gerokai rečiau.
Bromelija (Bromelia)
Bromelija
Bromelija – tai tropinis augalas, kuris džiugina itin dekoratyviais lapais. Nors gana dažnai manoma, kad atogrąžų augalai reikalauja ypatingai daug priežiūros, tačiau tai nėra tiesa: pakanka pasirūpinti, kad šio augalo žemė būtų pakankamai drėgna. (laistydami nepersistenkite – vandens perteklius bromelijoms gali būti pražūtingas). Bromelijai nereikia daug šviesos – šis augalas veši net ir gana tamsiose patalpose.
Vėzdūnė (Spathiphyllum)
Vėzdūnė
Vėzdūnė – tai labai puošnus ir daug priežiūros nereikalaujantis augalas, kuriam puikiai tinka vakarinė, rytinė ar šiaurinė palangė (tiesa, žiemos metu vėzdūnė geriausiai jausis pietinėje pusėje). Ši kambarinė gėlė mėgsta drėgmę: jei vėzdūnę pamiršite palaistyti, ji praras savo puošnumą. Vis dėlto, nereikėtų nusiminti: jei pavytusi vėzdūnė gaus bent šlakelį vandens, ji ir vėl atsigaus! Jei norite, kad šis kambarinis augalas atrodytų tikrai dekoratyviai, nepamirškite nuskabyti senų lapų, šiltuoju metų laiku naudokite specialias trąšas ir saugokite nuo skersvėjo.
Aglaonema (lot. Aglaonema)
Aglaonema
Aglaonema – tai dekoratyvinis krūmo formos augalas, kuriam nėra reikalinga ypatinga priežiūra. Aglaonema mėgsta šviesą, tačiau šį kambarinį augalą vertėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Pasirūpinkite, kad šios kambarinės gėlės žemė būtų pakankamai drėgna, tačiau laistydami nepersistenkite. Nors ši kambarinė gėlė puikiai tinka net ir užmaršiems šeimininkams, tačiau svarbu žinoti, kad aglaonema yra nuodinga augintiniams.
Sansevjera (lot. Sansevieria)
Sansevjera
Sansevjera – tai dar viena kambarinė gėlė, kurią prižiūrėti sugebės kiekvienas. Šis kambarinis augalas gali būti auginamas ir šviesioje vietoje, ir pusiau pavėsyje, tačiau sansevjera tikrai džiaugsis, jei bent retkarčiais turės galimybę pasimėgauti saulės šviesa. Šią kambarinę gėlę rekomenduojama persodinti kas kelerius metus, o vasaros laikotarpiu kas kelias savaites naudoti trąšas. Sansevjera nesunkiai ištveria net ir sausą orą ar vandens trūkumą: perlaistymas grasina kur kas didesne žala nei vandens trūkumas.