Nors požiūris, kad oro kondicionierius namuose reikalingas vos kelis mėnesius per metus, kinta, tačiau dažnas svarstantys ar jo reikia, ar ne – vertina daug niuansų. Ypač dažnai analizuojami ne pačios įrangos įsigijimo kaštai, tačiau jos išlaikymas. Kadangi elektros kainos, prognozuojama, nuo Naujųjų metų vėl kils, natūralu, kad bent jau teoriškai skaičiuojama – kiek kainuos oro kondicionieriaus išlaikymas.
Oro kondicionieriaus elektros sąnaudos – kinta
Renkantis oro kondicionierius pirmiausia turėtumėte susipažinti su įrangos energine klase, kadangi ji nurodo – kiek sistema naudoja elektros aktyvumo metu. Norint, kad išlaikymas kainuotų kuo mažiau – reikia aukštesnės energinės klasės įrangos, kurią galite įsigyti https://kondicionieriai24.lt/ prekybos vietoje.
Aukštesnės energinės klasės oro kondicionieriai kainuoja brangiau. Visgi, kadangi suvartojamos energijos kiekis yra mažesnis – dažniausiai tai yra labiau ir greičiau atsiperkanti investicija.
Lyginant oro kondicionierius galite pamatyti, kad greta įrangos yra nurodomos preliminarios elektros sąnaudos, tačiau reikia nepamiršti, kad jos yra tik orientacinės. Elektros suvartojimo kiekį lemia gana daug veiksnių, juos aptarsime žemiau.
Tiesa, skaičiuojant kiek Jums kainuos oro kondicionieriaus išlaikymas nepamirškite, kad prioritetas turi būti įrangos nauda. Ne tik komfortui, tačiau ir sveikatai, tad ne viskas yra „pamatuojama“ pinigais.
Veiksniai, kurie lemia elektros suvartojimo kiekį
Labai patogu detaliau su oro kondicionieriais susipažinti virtualiose prekybos vietose, kadangi tuomet ramiai, esant namuose, galite analizuoti įrangos techninius parametrus. Įsigykite internetu nes elektroninėse svetainėse dažniausiai yra siūloma daugiau akcijų nei fizinėse parduotuvėse.
Tiesa, renkantis oro kondicionierius dažniausiai greta prekės nurodytos įrangos elektros sąnaudos yra tik orientacinės. Juk suvartojimo kiekį lemia labai daug veiksnių. Pirmiausia – įrangos funkcionalumas. Oro kondicionieriai/šilumos siurbliai oras-oras gali būti naudojami ne tik kaip patalpų vėsintuvai, tačiau lygiai taip pat, pagal poreikius, jie gali ir šildyti erdves.
Suvartojamos energijos kiekis varijuoja priklausomai ir nuo to – ar įranga veikia budėjimo režime, ar pilnu pajėgumu.
Renkantis oro kondicionierių/šilumos siurblį – reikia įvertinti galingumą. Tai yra vienas esminių parametrų. Galingumą, žinoma, lemia ir suvartojamas elektros kiekis. Tad jis parenkamas pagal tai – kiek langų bei durų yra, kaip dažnai jie yra varstomi ir t.t. Apskritai renkantis įrangą geriausia yra tartis su specialistu, kuris ne tik padeda rasti tinkamiausią pagal Jūsų poreikius bei namo techninius parametrus, tačiau ir gali bent jau preliminariai nurodyti – kokios bus mėnesinės oro kondicionieriaus/šilumos siurblio išlaikymo išlaidos.
Galima sumažinti elektros suvartojimo kiekius
Bet kokios elektra veikiančios įrangos energijos suvartojimo kiekis gali būti mažinamas įtraukus kelias paprastas rutinas. Pirmiausia reikia pasirūpinti, kad patalpose kauptųsi kuo mažiau karščio. Tam puikiai pasitarnauja įvairūs langų uždangalai. Šiuo metu galima įsigyti net ir tokius, kurie yra atsparūs UV spinduliams, atspindi saulės kaitrą. Taip pat negalima įrangos montuoti arba statyti (tokiu atveju, jeigu bus nuspręsta rinktis mobilų oro kondicionierių) greta šilumos šaltinių, kadangi tuomet ji turės veikti našiau, kad gebėtų pasiekti reikalingą/nustatytą oro temperatūrą patalpose.
Galiausiai, geriau investuokite į brangesnius kondicionierius, kurie turi daugiau funkcijų. Viena jų yra budėjimo režimas. Jis gali padėti ženkliai sumažinti elektros išlaidas, kadangi pati įranga gebės veikti optimaliai tam, kad pasiektų puikų rezultatą.
Atminkite, kad oro kondicionierius – tai ne tik komfortas. Tai yra sveikatos puoselėjimo galimybė. Pasirūpinkite savimi, savo namais ir oro kondicionavimo sistemas priimkite taip pat palankiai kaip ir šildymo įrangas. Dar geriau – rinkitės vieną jų, kuri ir šildo, ir vėsina.