Egzistuoja vienas paprastas būdas geriau sutarti su savimi, pakelti savivertę ir nepriklausyti nuo kitų nuomonės. Kodėl reikėtų girti save garsiai ir kaip teisingai tai daryti?
Kai kurie įsitikinę, kad jiems yra už ką save pagirti, bet kažkodėl to nedaro, o jei daro, tai labai retai ir atsainiai. Kiti mano, kad jiems nelabai yra už ką save girti, todėl ir neužsiima savigyra.
Iš tikrųjų reikia periodiškai rasti, už ką save pagirti. Ir dėl toliau išvardytų priežasčių.
1. Pasąmonės dėkingumas
Pagirti save, vadinasi, padėkoti savo pasąmonei, pagerinti santykius tarp jos ir sąmonės. Atsakydama pasąmonė pradės intensyviai „burti“ – suteikti vis daugiau pretekstų pagirti save. Sėkmė ir malonūs siurprizai jums bus garantuoti.
2. Pozityvus nusiteikimas
Girdami save, jūs mokotės pastebėti gėrį, nusiteikiate priimti pasaulį šviesiomis, ryškiomis spalvomis. Kuo daugiau gerų dalykų jūs aptinkate, tuo daugiau gėrio atsiranda.
Pavyzdžiui, nusprendę skaičiuoti raudonus automobilius, jūs greitai tapsite įsitikinę, kad jie mieste tiesiog dominuoja.
3. Riebus taškas
Pagyrimas įtikina mūsų psichiką, kad darbas padarytas ir galima daugiau nebeskirti jam laiko ir energijos, o persijungti į kitas aktualesnes užduotis. Čia glūdi psichologinė prasmė atšvęsti bet kokius sėkmingai užbaigtus darbus.
4. Atvira širdis
Girdami save jūs atveriate širdį, nusiteikiate priimti jausmus (kitaip neįmanoma priimti savo paties pagyrimo!). Ir pradedate lengvai priimti palankumą, draugystę, savo ir kitų meilę. Be to, galite užkrėsti tokiu imlumu ir kitus.
5. Sveiki santykiai
Gaudami reguliarius paglostymus iš savęs, jūs nepriklausysite nuo aplinkinių žmonių pagyrimų ir pripažinimų. Dabar jūs bendrausite su jais ne dėl to, kad jus giria ir pripažįsta, o dėl to, kad su jais gera ir įdomu.
6. Pasitikėjimas
Girkite save kasdien, ir jūsų savivertė ims augti kaip ant mielių. Pasitikėjimas savimi prisotins kiekvieną jūsų kūno ląstelę. Tai teigiamai atsispindės jūsų balse, eisenoje, laikysenoje, elgesyje, ims labiau traukti priešingos lyties dėmesį ir pan.
7. Ramybė ir pasitenkinimas
Nuoširdus pagyrimas sau veikia organizmą kaip stipri antidepresantų dozė. Raumenys atsipalaiduoja, neramios mintys pasitraukia, kvėpavimas ir pulsas normalizuojasi, kraujas pasipildo džiaugsmo hormonais – endorfinais.
8. Sveikata ir graži išvaizda
Pagyrimas veikia mūsų Vidinį vaiką kaip saldainis. Pamaitinkite jį sočiai pagyromis, ir jis nebereikalaus saldumynų ir ledų, maisto prieš naktį, pradings potraukis rūkyti ir gerti alkoholį.
9. Susižavėjimas ir žvalumas
Pagyromis jūs įveiksite bet kokią rutiną, nuobodulį, liūdesį, ilgesį. Įprasite džiaugtis paprastais dalykais ir žavėtis gyvenimo akimirkomis. Susigrąžinsite vaikiškai tyrą pasaulio suvokimą.
Dauguma žmonių mano, kad negražu girti save, kad reikia laukti pagyrimų iš kitų kaip „pašalinių ekspertų“, tačiau pasąmonei vertingiausias yra būtent savas pagyrimas. Jis būna maksimaliai emociškai teisingas ir tiesiog gydo psichiką.
O kodėl geriau girti save garsiai, o ne mintyse? Žmogaus balsas, ypač savas, labai stipriai veikia psichiką. Tardami garsiai pagyrimą, mes gerokai sustipriname poveikio efektą.
Nusiteikite pozityviai ir visada rasite, už ką save pagirti.