Kalankė (lot. Kalanchoe) yra kilusi iš Madagaskaro, tačiau puikiai jaučiasi auginama ir mūsų šalies gėlių mylėtojų namuose. Atpažinti šį augalą nėra labai sudėtinga: jo žiedynas šviečia raudona, oranžine, violetine ar geltona spalva, o lapai – gana stori ir labai sultingi. Kalankė yra labai dekoratyvi kambarinė gėlė, kuri žydi net 6-8 mėnesius per metus, todėl tikrai verta pasistengti, kad jai būtų užtikrinama tinkama priežiūra.
Tinkama temperatūra
Kalankės gali būti auginamos 12-30 laipsnių Celsijaus temperatūroje, tad pasirūpinti tinkamomis sąlygomis tikrai nebus labai keblu. Šios kambarinės gėlės yra labai jautrios šalčiui, todėl į balkoną ar į verandą šį augalą išneškite tik tada, jei esate užtikrinti, kad oro temperatūra staigiai nenukris. Taip pat vertėtų saugoti kalankę nuo tiesioginių saulės spindulių.
Kalankės laistymas
Kalankės negali pakęsti vandens pertekliaus, todėl šį augalą reikėtų laistyti saikingai. Žydėjimo laikotarpiu kalankę pakanka palaistyti vos vieną kartą per savaitę: svarbu pasirūpinti, kad drėgmė neužsilaikytų, nes gali pradėti pūti kalankės šaknys. Kalankei nužydėjus apie šio augalo laistymą kurį laiką galima visai pamiršti.
Dirvožemis
Jei paruošite tinkamą dirvožemį, galėsite išvengti įvairių šio augalo ligų. Į vazono dugną rekomenduojama įdėti nugludintų akmenų, o tuomet galima pilti paruoštą dirvožemį. Kalankės geriausiai jaučiasi augdamos durpėse, sumaišytose su smėliu. Šios gėlės yra persodinamos ankstyvą pavasarį.
Žydėjimas
Kalankės žydėjimo pradžia priklauso nuo dienos trukmės – kuo ilgiau augalas gauna nuolatinės šviesos, tuo greičiau jis pražysta. Nors natūraliomis sąlygomis ne visada pavyksta užtikrinti, kad augalas būtų apšviestas 8-10 h per parą, tačiau kalankę tikrai galima „apgauti“ sukuriant dirbtinį apšvietimą. Kai pastebėsite užsimezgusius pumpurus, dirbtinį apšvietimą galėsite nutraukti. Kai kalankė nužydės, šiai gėlei bus reikalingas ramybės periodas: šiuo laikotarpiu, kuris truks maždaug mėnesį, augalą laikykite tamsioje vietoje, laistykite labai negausiai arba visai nelaistykite. Pasibaigus žydėjimui taip pat šį augalą reikės apkarpyti.
Kalankės tręšimas
Kalankės tręšiamos žydėjimo laikotarpiu. Geriausia rinktis skystas arba kietas trąšas, kurios yra skirtos žydinčioms kambarinėms gėlėms. Šiuos augalus patartina tręšti kas dvi savaites.
Kalankės dauginimas
Kalankė neabejotinai yra vienas dekoratyviausių augalų, kuris savo žiedais džiugina didžiąją metų dalį, tačiau svarbu žinoti, kad kalankės jau po dvejų metų praranda savo dekoratyvumą. Deja, su senuoju augalu gali tekti atsisveikinti, tačiau jūs galite užsiauginti naują kalankę. Šie augalai gali būti dauginami sėklomis, viršūniniais, lapiniais arba ilginiais sodinukais, kurie labai greitai prigyja ir džiugina savo grožiu.