Aplinkos spalvos daro įtaką mūsų nuotaikai ir savijautai. Jos gali įkvėpti darbui, suteikti energijos arba atvirkščiai raminti, nuteikti pasyviai ar net slėgti. Kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į tam tikrą spalvą, todėl renkantis jas būsto interjerui pirmiausia reikėtų apsvarstyti kokia erdvės paskirtis ir kas ja naudosis, atsižvelgti į kiekvieno šeimos nario norus ir lūkesčius.
Sienų spalvos gali mažinti arba didinti erdvę, gali suteikti kambariui jaukumo, arba jį atimti. Geltoni ir raudoni tonai laikomi šiltais, o mėlynų tonų turintys atspalviai – šaltais. Ryškios, gyvos ir nuotaikingos spalvos tiks erdvėse kuriose daug judesio ir veiksmo, darbo kambaryje, virtuvėje, prieškambaryje tačiau miegamajame gali trukdyti užmigti. Dažnai naudojamoje svetainėje derėtų rinktis blyškesnius ir neutralius, raminančius atspalvius. Labai atsargiai reikia naudoti tamsias spalvas, nes jos sugeria šviesą, pažemina lubas ir sienas, sumažina erdvę, bet tuo pačiu gali suteikti patalpai jaukumo, todėl reikia žinoti ko tikimės priimdami vieną ar kitą sprendimą. Taip pat nereikia pamiršti, kad spalvas keičia jas supantis fonas bei patalpos apšvietimas.
Balta
Balta sienų spalva sukelia šviesos, švaros, tyrumo ir erdvės pojūtį. Šiais laikais yra didelis baltos spalvos atspalvių pasirinkimas, kurie pagal sudėtį skirstomi į šiltas ir šaltas kategorijas. Šiltiems priskiriami kremo, vanilės, baltojo šokolado, dramblio kaulo atspalviai. Melsvumo turinti balta priskiriama šaltiems atspalviams. Šis atspalvis atrodo moderniai, bet skleidžia šaltį ir suteikia griežtumo. Dažnai geriau rinktis šiltus baltos spalvos atspalvius, jie neerzina akies, sušvelnina kampus, sukuria lengvumo, įspūdį ir ramią atmosferą. Šaltus baltos spalvos atspalvius reikia naudoti atsargiai, nes galima sukurti šaltą ir nejaukią aplinką, kurioje nenorėsite būti. Be to jie paaštrina vaizdą ir išryškina interjero trūkumus. Nepatartina baltos spalvos naudoti vaiko kambaryje.
Balta sienų spalva puikiai atskleidžia ir išryškina kitas kambario spalvas. Tačiau baltame fone ryški spalva taps dar ryškesnė, todėl geriau rinktis švelnesnius kitų spalvų atspalvius. Baltame kambaryje naudojama šviesiai žalia ar mėlyna spalva atrodys šviežia ir gaivi. Puikių rezultatų galime pasiekti derindami baltą spalvą su medinėmis grindimis, apdailos detalėmis, baldais ir aksesuarais. Ant baltos sienos puikiai atrodys kontrastingų spalvų paveikslas. Pagalvėlės, užuolaidos, audiniai, užtiesalai, sienų dekoracijos, kilimai ir kilimėliai sušvelnins aplinką, ir suteiks patalpai jaukumo. Baltame fone visi tamsūs objektai atrodys ryškesni ir patrauklesni.
Sakoma, kad balta spalva teigiamai veikia žmogaus dvasingumą, bet padauginus baltos spalvos interjeras gali tapti nuobodus, ar netgi atgrasus.
Juoda
Juoda spalva įspūdinga, elegantiška, stilinga, pritraukianti dėmesį, sukurianti rafinuotą atmosferą, bet gali būti ir grėsminga, slegianti. Sakoma, kad juoda spalva ugdo savigarbą. Ji puikiai tinka detalėms ir akcentams. Vienas išskirtinis juodas baldas gali gerokai pagyvinti patalpą. Juodos spalvos interjere negali būti per daug, nes jos perteklius veda į depresiją.
Žalia
Žalia spalva atneša dalelę gamtos į mūsų namus. Manoma, kad žalia sienų spalva ramina, atpalaiduoja, gydo, skatina draugiškumą. Ji asocijuojasi su šviežumu, gaivumu, natūralumu. Žalia sukuriama sumaišius mėlyną ir geltoną. Daugiau mėlynos turintys atspalviai bus šaltesni, o daugiau geltonos – šiltesni. Daugumas žalios spalvos atspalvių tiks bet kokiose patalpose: vonioje, vaikų kambaryje, miegamajame ir kt.. Tamsiai žalia laikoma prabangos spalva, bet tamsiai žali tonai gali atrodyti šaltokai. Gelsvai žali ir dulsvai žali atspalviai gali truputėli varginti, bet visumoje daugumas žalios spalvos atspalvių sukuria lengvą ir džiaugsmingą atmosferą.
Mėlyna
Raminanti, tyra, melancholiška spalva, kartais gali būti šalta ir slegianti. Mėlyna spalva simbolizuoja stiprybę, saugumą ir ramybę, todėl dažnai naudojama reklamose. Šviesiai mėlyni atspalviai asocijuojasi su dangumi, vandeniu, primena atostogas. Ji netinkama virtuvei, nes slopina apetitą. Mėlyna puikiausiai tiks vaikų kambariui ar darbo kabinetui, nes ji padeda susikaupti, skatina produktyvumą. Idealus derinys su geltonos spalvos atspalviais, kuri padeda susikoncentruoti ir stimuliuoja protinę veiklą. Tamsiai mėlyna padeda atsipalaiduoti ir pasiruošti giliam, ramiam miegui. Dėl raminamojo poveikio nepatartina naudoti tamsiai mėlynos spalvos patalpose, kuriose verda aktyvus gyvenimas. Melsvi atspalviai labai tinka vonios kambariui. Šviesiai mėlyna, turkio spalva suteiks patalpai šviesos ir erdvės pojūtį ir sukurs atsipalaidavimo ir ramybės atmosferą. Naudojant vien mėlyną spalvą patalpa gali dvelkti šaltumu. Prislopintiems mėlyniems atspalviams reikalinga erdvė, todėl baldus reikia statyti atokiau vieną nuo kito.
Raudona
Tai grožio, meilės ir aistros spalva. Ji gyvybinga, įkvepianti, tonizuojanti, žavinti, žadinanti emocijas ir užliejanti savo energija, todėl visai netiks miegamajame ar patalpose kuriose reikia ramybės ir susikaupimo. Tai dominuojanti, stipri spalva, ją naudoti reikia atsargiai. Geriausiai raudoną spalvą naudoti kaip akcentą, derinant ją su natūraliais medžio, žemės atspalviais, tačiau per daug raudonų aksesuarų gali sukelti netvarkingumo įspūdį. Raudona puikiai tiks patalpoje, kurioje valgoma – restorane, kavinėje, ar namų valgomajame, nes ji stimuliuoja apetitą. Taip pat ji naudojama patalpose, kuriose daug judesio ir aktyvumo. Tačiau nereikia visų sienų dažyti raudonai, geriausia būtų ją naudoti kaip papildomą spalvą, arba kaip akcentą prie pagrindinės spalvos.
Rausva
Švelni, raminanti, romantiška, labai moteriška spalva, kartais gali atrodyti per daug saldi. Kai šios spalvos kambaryje per daug, ji gali atrodyti pigiai ir neskoningai. Rausva spalva tiks miegamojo kambariui.
Geltona
Šviesi, šilta, linksma, energinga spalva. Ji siejama su saulės šviesa, todėl puikiai tinka linksmai nuotaikai, laimės efektui sukurti. Gryna geltona per daug intensyvi spalva, todėl retai naudojama interjere. Šilti ir ryškesni atspalviai tonizuoja, suteikia patalpai linksmumo, gyvybingumo, švelnūs, blankesni - sukuria jaukią atmosferą. Geltoną galima naudoti virtuvėje, prieškambaryje, vaikų kambaryje. Ypatingai ji rekomenduojama vaiko kambaryje ar darbo kabinete, nes teigiamai veikia žinių įsisavinimo, mąstymo procesus, padeda susikoncentruoti. Visgi geltonos spalvos negali būti per daug, nes ji vargina akis, gali sukelti galvos skausmus. Ji veikia žmogaus nervų sistemą, todėl geltonos spalvos apsuptyje žmogus greičiau praranda savitvardą. Geltona dažnai naudojama su melsvais atspalviais.
Oranžinė
Gyvybinga, tonizuojanti, suteikianti energijos. Jos perteklius gali labai erzinti, todėl patartina oranžinę spalvą naudoti tik atskiriems kambario objektams, ar detalėms.
Violetinė
Sodri, pakili, rafinuota, gali būti ir niūri. Violetinė spalva skatina kūrybingumą. Ši spalva tinkama meditacijai ir maldoms. Violetinės spalvos perteklius gali varginti.
Neturint konkrečių minčių interjero spalvų parinkimas gali tapti varginančiu procesu, tačiau neapsiriksite pasitikėdami savo nuojauta ir emocijomis. Svarbiausia jauskite saiką ir nepadauginkite spalvų.