Alavijas, kitaip dar vadinamas alijošiumi, – daugumai pažįstamas augalas, kurį nesunku auginti namuose. Alavijas džiugina ne tik neįprastu grožiu, bet taip pat ir įvairiomis naudingomis savybėmis. Būdų, kaip galima panaudoti alaviją, yra iš tiesų daug, taigi, apžvelkime pačius populiariausius.
Pjautinių ir kitų žaizdų gydymas
Alavijas nuo seno garsėja kaip itin veiksmingas vaistas gydant žaizdas. Šio augalo sultys skatina odos ląstelių atsinaujinimą, todėl žaizdos gyja greičiau. Jei nusideginote pirštą ar nusibrozdinote alkūnę, perpjaukite alavijo lapą ir pjautine puse uždėkite ant žaizdos.
Pagalba įgėlus vabzdžiams
Įgėlus vabzdžiui oda gali parausti, šiek tiek patinti ir niežėti. Šis jausmas tikrai nėra iš maloniųjų, tad tuomet, jei neturite specialių priemonių, padedančių panaikinti nemalonius pojūčius, tikrai pagelbės alavijas. Alavijas pasižymi vėsinančiu poveikiu ir padeda malšinti niežulį – tereikia perpjauti šio augalo lapą, ir jo sultimis patepti sugeltas vietas.
Efektyvus odos šveitimas
Alijošiaus sultyse gausu vitamino E, kuris skatina odos regeneraciją, todėl iš šio augalo galima pasigaminti efektyvų odos šveitiklį. Du šaukštus alavijo sulčių sumaišykite su tokiu pat kiekiu rudojo cukraus, įdėkite šaukštelį citrinos sulčių. Mišinį tepkite ant odos, švelniai pamasažuokite, ir nuplaukite šiltu vandeniu.
Aknės gydymas
Aknė – dažna ne tik paauglių, bet taip pat ir suaugusių žmonių problema, su kuria kovoti ne visada yra paprasta. Kartais prireikia ilgo ir gana brangaus gydymo, tačiau tam tikrose situacijose gali pasiteisinti ir natūralios priemonės. Alavijas – viena jų: šis augalas pasižymi priešgrybeliniu ir antibakteriniu poveikiu, todėl jo sultimis patartina tepti pažeistą odą.
Odos drėkinimas
Alavijas yra gana dažna kosmetikos priemonių sudedamoji dalis, kuri padeda efektyviai drėkinti odą. Jei skundžiatės išsausėjusia oda, jums gali pagelbėti šviežiai spaustos alavijo sultys, kuriomis patartina tepti išsausėjusias odos vietas.
Virškinimo gerinimas
Alavijo sultys gerina virškinimą ir padeda kovoti su vidurių užkietėjimu. Jei skundžiatės virškinimo sutrikimais, 2-3 kartus per dieną išgerkite po 1-2 arbatinius šaukštelius alavijo sulčių (geriausia tą daryti likus 30 minučių iki valgio).
Plaukų stiprinimas
Jei pastebite, kad plaukai tapo ne tokie tvirti kaip anksčiau ir ėmė slinkti, rekomenduojama išbandyti alavijo sulčių kaukę: išspauskite 2-3 arbatinius šaukštelius alavijo sulčių, ir jomis įtrinkite galvos odą bei plaukų šaknis. Taip pat galite išbandyti alavijo lapų nuovirą – juo patartina skalauti ištrinktus plaukus.
Burnos skalavimas
Atlikti tyrimai įrodė, kad alavijų sultys yra tokia pat veiksminga priemonė kaip ir burnos skalavimo skystis su chlorheksidinu. Tai – puiki burnos skalavimo skysčio alternatyva, kuri ne tik veikia antibakteriškai, bet taip pat padeda efektyviai gydyti nedideles burnos opeles.
Slogos gydymas
Alavijo sultys taip pat padeda kovoti su sloga: šviežiai spaustas šio augalo sultis atskieskite su tokiu pat kiekiu vandens, ir šį mišinį lašinkite į nosį. Po procedūros patartina 5 minutes pagulėti.
Pagalba nudegus saulėje
Net ir tuomet, jei deginimosi metu naudojamas apsauginis kremas nuo saulės, išvengti nudegimų pavyksta tikrai ne visuomet. Jei siekiate, kad nemalonus odos perštėjimas praeitų kiek įmanoma greičiau, paraudusią odą patepkite šviežiomis alavijo sultimis. Įdomu tai, kad šis augalas gali padėti gydyti ir nedidelius nušalimus, todėl alaviją galima drąsiai vadinti universalia priemone.
Skutimosi kremas
Alavijo sultys – puiki skutimosi kremo alternatyva, kuri nedirgina odos ir nekelia alergijos. 80 ml alavijo sulčių sumaišykite su 60 ml skysto rankų muilo, įpilkite 60 ml vandens, įdėkite šaukštelį migdolų aliejaus (taip pat galima įdėti 1 ml vitamino E). Sumaišykite šiuos ingredientus, supilkite į buteliuką, ir pastatykite į šaldytuvą (priemonės galiojimo trukmė – net iki pusės metų). Šviežiai spaustas alavijo sultis galima naudoti ir po skutimosi – tai padės nuraminti sudirgusią odą bei paspartins nedidelių žaizdelių gijimą.
Makiažo valiklis
Baigėsi makiažo valiklis? Ne bėda, jei namuose auginate alijošių! Išspauskite 1-2 šaukštus šio augalo sulčių, pamirkykite jose vatos tamponėlį, ir juo valykite veidą. Poveikis bus dvejopas – ne tik nuvalysite makiažą, bet taip pat ir sudrėkinsite odą.
Akies miežio gydymas
Nors akies miežio gydymui įvairios naminės priemonės yra naudojamos jau nuo labai senų laikų, tačiau ne visos jų yra pakankamai veiksmingos. Alijošiaus sultys pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, todėl pasirodžius akies miežiui skaudamą vietą patepkite šviežiai spaustomis alijošiaus sultimis. Procedūrą kartokite kelis kartus per dieną, ir netrukus nemalonūs pojūčiai taps silpnesni.
Priežasčių, kodėl vertėtų namuose auginti alijošių, yra iš tiesų nemažai – juk šis augalas daro tikus stebuklus! Gera žinia yra tai, kad alavijo priežiūra yra labai paprasta – tereikia parinkti tinkamą vietą namuose, laistyti gana saikingai, ir vasaros mėnesiais kas dvi savaites patręšti. Alavijo dauginimas gali būti atliekamas ištisus metus, tad tuomet, kai įsitikinsite šio augalo nauda, tikėtina, kad norėsite auginti ne vieną alaviją!