Liaudies medicinoje gerai žinomas alijošius (arba alavijas) yra puikus sveikatos šaltinis, kuris gali augti Jūsų namuose tiesiog ant palangės. Dėl šviesos ir šilumos trūkumo alijošius namie retai kada žydi, tačiau gydomąsias savybes išlaiko. Tai žmonės pastebėjo jau prieš kelis tūkstančius metų.
Alijošius yra puiki priemonė padedanti gydyti skrandžio sutrikimus, kvėpavimo sistemos ligas, įvairiausius uždegimus. Taip pat šis augalas pagreitina negilių žaizdų gijimą, stiprina imuninę sistemą ir atlieka dar daugybę naudingų funkcijų, tarp kurių pagalba ne tik sveikatai, bet ir grožiui.
Alijošius sveikatai
Kad alijošius būtų naudingas, reikėtų rinktis ne mažesnius nei 15 cm ilgio apatinės ar vidurinės sumedėjusio augalo dalies sveikus žalius lapus. Kad augalo lapai pasiektų tokį ilgį, alijošius turi būti auginamas kelis metus. Vaistams gaminti paprastai naudojami ne jaunesnio kaip 3-5 metų alijošiaus lapai. Plastikiniu ar keraminiu peiliuku nupjautus lapus keletą dienų (geriausia savaitę) reikėtų palaikyti šaldytuve. Tik tada iš alijošiaus lapų spaudžiamas sulčių ekstraktas, kuris puikiai tinka organizmo stiprinimui po intensyvaus gydymo antibiotikais, taip pat nudegimams ar kitokio pobūdžio žaizdoms gydyti, skrandžio bei virškinimo sistemai gerinti, užkietėjus viduriams ar esant panašaus pobūdžio sveikatos sutrikimams.
Egzemoms, žaizdoms ar odos nušalimui puikiai tinka ir šviežios alijošiaus sultys. Tiesa, alijošius netinkamas gilioms žaizdoms gydyti, mat gali sulėtinti gijimo procesą, o tai didina užkrėtimo riziką. Jei atsirado žaizdelių burnoje – pasidarykite alijošiaus lapų antpilą ir juo skalaukite burną.
Alijošius grožiui
Jau vien žinant tai, kad alijošius gydo nudegimus, nušalimus ir kitas odos problemas, galima jį priskirti prie grožio priemonių. Tačiau tai toli gražu ne visos teigiamos alijošiaus savybės padedančios būti gražesnėmis.
Vasaros metu alijošiaus sultys naudingos po saulės vonių. Pasideginus saulėje ir vakare ištepus kūną alijošiaus sultimis, įdegis išlieks ilgiau. Žinoma šią procedūrą reikėtų atlikti keletą dienų iš eilės.
Atsisveikinkite su spuogais, jei Jūsų namuose auga alijošius. Tiesiog pamačiusios naują spuogelį patepkite jį alijošiaus sultimis. Šio augalo sudėtyje esantys junginiai pasižymi puikiomis antiseptinėmis savybėmis. Tai ne tik puikus būdas greitai pašalinti spuogus, bet ir vienas pigiausių kovos prieš juos metodų.
Kaip ir nuo spuogų, taip ir nuo įvairių vabzdžių įgėlimų sukeliamo raudonio gali gelbėti alijošiaus sultys. Įgėlimo vietą patepkite grynomis alijošiaus sultimis ir po kurio laiko įgėlimas taps mažai pastebimas, nebekamuos niežulys, tad net nepastebėsite kaip greitai šis nemalonumas praeis. Jei oda jautresnė, po kurio laiko patepkite sugeltą vietą dar kartą.
Jei ant Jūsų palangės yra laisvos vietos, mėgstate augalus ir teikiate pirmenybę natūralioms priemonėms – alijošius turi augti Jūsų namuose. Nes tai puikus augalas, galintis pakeisti nemažai įvairių tiek natūralių, tiek ir nenatūralių vaistinių ar kosmetinių produktų.