Azijoje ciberžolė yra žinoma jau tūkstančius metų: iš pradžių ji buvo naudojama tik kaip dažiklis, tačiau vėliau pastebėta, kad ji puikiai tinka gardinti maistą ar net gydyti įvairias ligas. Teigiamos ciberžolės savybės yra tiesiog akivaizdžios, tad nieko keisto, kad šiandien vis labiau populiarėja iš šio augalo pagaminti maisto papildai. Taigi, kokios yra svarbiausios ciberžolės naudingosios savybės, ir kaip naudoti šį pieskoninį augalą?
1. Efektyvi kova su prostatos vėžiu
Mūsų šalyje prostatos vėžys yra dažniausia vyrų onkologinė liga, kurios simptomai gali pasireikšti tik gana vėlyvoje vėžio stadijoje. Pacientams dažniausiai yra skiriama operacija, kurios metu yra pašalinami piktybiniai navikai, o po jos prireikia šiek tiek laiko, kol organizmas atsigauna nuo patirto šoko. Moksliniai tyrimai įrodė,kad ciberžolė padeda užkirsti kelią prostatos vėžiui, gali sustabdyti auglio plitimą ar net suardyti vėžio ląsteles, todėl šį prieskoninį augalą į savo mitybos racioną rekomenduojama įtraukti kiekvienam vyrui.
2. Imuniteto stiprinimas
Ciberžolėje yra lipopolisacharidų, kurie padeda stimuliuoti imuninę sistemą. Jei ciberžolė bus vartojama reguliariai, peršalimo rizika bus kur kas mažesnė. Peršalus šis prieskoninis augalas gali padėti susilpninti simptomus – tereikia šaukštelį ciberžolės įmaišyti į stiklinę šilto pieno.
3. Diabeto kontrolė
Ciberžolė padeda sumažinti insulino kiekį kraujyje, todėl ji gali būti naudojama gydant diabetą. Taip pat šis prieskonis sustiprina vaistų nuo diabeto poveikį, ir padeda užkirsti kelią šios ligos atsiradimui.
4. Vaistas kenčiantiems nuo artrito
Ciberžolė pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios padeda kovoti su osteoartritu bei reumatiniu artritu. Šis prieskoninis augalas padeda sumažinti skausmą, todėl gali pagerinti gyvenimo kokybę.
5. Optimalus cholesterolio kiekis kraujyje
Visiems yra žinoma, kad per didelis cholesterolio kiekis kraujyje gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus, todėl svarbu pakankamai dėmesio skirti jo kontrolei. Jei reguliariai vartosite ciberžolę, galėsite užkirsti kelią daugeliui širdies ir kraujagyslių ligų.
6. Natūrali priešbakterinė ir antiseptinė medžiaga
Ciberžolė taip pat yra veiksmingas dezinfekantas, kuris skatina žaizdų gijimą. Jei įsipjovėte pirštą ar nusideginote odą, pažeistas vietas apibarstykite ciberžolės milteliais, ir gijimo procesas taps kur kas spartesnis.
7. Svorio kontrolė
Šis prieskoninis augalas taip pat padeda efektyviai kontroliuoti kūno svorį. Ciberžolėje esantis komponentas skatina tulžies tekėjimą, o tai labai reikalinga skaidant riebalus. Jei norite sumažinti kūno svorį, kiekvieną gaminamą patiekalą pagardinkite arbatiniu šaukšteliu ciberžolės.
8. Alzheimerio ligos prevencija
Ciberžolė gerina smegenų aprūpinimą deguonimi, todėl jų veikla tampa geresnė. Būtent tai gali padėti užkirsti kelią Alzheimerio ligai ar pristabdyti jos progresavimą.
9. Sveikesnė virškinimo sistema
Ciberžolė gerina virškinimą ir padeda išvengti pilvo pūtimo. Taip pat šis prieskoninis augalas padeda gydyti įvairias žarnyno ligas, įskaitant ir opinį kolitą. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad sergantiems žarnyno ligomis nėra tinkami iš ciberžolės pagaminti maisto papildai – rekomenduojama rinktis natūralų prieskonį.
10. Kepenų ligų prevencija
Ciberžolė – natūrali kepenų detoksikavimo priemonė. Šis prieskoninis augalas gerina kraujo tekėjimą ir mažina toksinų kiekį organizme, todėl kepenys yra ne taip smarkiai apkraunamos.
Kaip įtraukti ciberžolę į savo mitybos racioną?
Ciberžolė puikiai tinka gardinti įvairius patiekalus – pradedant troškintomis daržovėmis, ir baigiant mėsos patiekalais. Vos dėlto, tai tikrai nėra vienintelis būdas įtraukti ciberžolę į savo racioną. Štai – keletas naudingų receptų, kurie galės užtikrinti dar geresnę jūsų savijautą.
* Ciberžolės sultys: išspauskite vidutinio dydžio citriną, įberkite žiupsnelį druskos ir arbatinį šaukštelį ciberžolės miltelių. Viską gerai išmaišykite ir išgerkite (citrinos sultis galite atskiesti vandeniu). Taip pat galite išbandyti greipfrutų sultis, pagardintas ciberžole, pipirais ir agavų sirupu. Toks gėrimas bus saldesnis;
* Ciberžolės arbata: užvirinkite puodelį vandens, įdėkite pusę šaukštelio ciberžolės miltelių, pavirkite penkias minutes ant silpnos ugnies. Nukoškite, įberkite žiupsnelį juodųjų pipirų, įlašinkite kelis lašelius šviežiai spaustų laimo sulčių, įdėkite šiek tiek medaus. Paruoštą arbatą gerkite šiltą;
* Auksinis pienas: ketvirtadalį puodelio vandens sumaišykite su puodeliu kokosų arba migdolų pieno, įberkite šaukštelį ciberžolės miltelių, ketvirtį šaukštelio vanilės, žiupsnelį kardamono, cinamono ir gvazdikėlių. Visus ingredientus sumaišykite ir maždaug minutę pakaitinkite ant silpnos ugnies. Indijoje tai yra labai populiarus gėrimas, padedantis kovoti su peršalimu;
* Žiemos arbata: sutarkuokite nedidelę imbiero šaknį, įberkite šaukštelį ciberžolės, žiupsnelį cinamono, žiupsnelį kardamono ir porą gvazdikėlių. Visus šius ingredientus užplikykite karštu vandeniu ir palikite 10-15 minučių. Arbatą galite pagardinti medumi, gerkite šiltą;
* Ciberžolės kefyras: į stiklinę kefyro įberkite šaukštelį ciberžolės, gerai išmaišykite, ir išgerkite. Šis gėrimas padės pagerinti virškinimą.
* Šafrano pakaitalas: įdomu tai, kad ciberžolė – puikus šafrano pakaitalas, tad tuomet, jei gaminsite patiekalą, kurį reikės pagardinti šafranu, galėsite išsisukti išleisdami mažiau pinigų.
Taigi, ciberžolę tikrai verta įtraukti į savo mitybos racioną, o būdų, kaip tą padaryti, yra tikrai nemažai. Jei šį prieskonį vartosite reguliariai, netrukus galėsite pasidžiaugti pagerėjusia savijauta.